Email
info@karismacademy.com

چگونه می توان قند خون افراد دیابتی را در کنترل نمود ؟

رژیم غذایی در افراد دیابتی عبارت است از :  اگر فرد دیابتی به طور منظم از یک جدول غذایی که مخصوص دیابتیها است استفاده کند و روزانه نیز به تمرینات ورزشی بپردازد ، لزومی ندارد که حتی اگر قند خون وی از ۳۰۰ فراتر نرفته باشد از قرص قند استفاده کند زیرا می تواند به راحتی آن را کنترل کرده و مجددا پایین آورد .
مصرف شیرینی و انواع شکلاتهای صناعی و قند و شکر از خطرناکترین انواع مواد قندی برای دیابتیها هستند . افراد دیابتیاستعداد خاصی نسبت به بالا رفتن فشار خون و چربی خون دارند . برای گزیر از این عوارض باید از مصرف انواع اغذیه نمک دار و حاوی چربی و گوشت قرمز پرهیز شود . مصرف انواع میوه و سبزیجات و خورشتهای سرخ نشده ( به ویژه خورشت سبزی ) ، گوشت مرغ ، قارچ ، ماهی ، سوپهای ویتامینی و کم چرب و مختصری پروتئین از بهترین نوع مواد غذایی برای دیابتی ها هستند .
دیابتیها به جای اینکه روزانه سه وعده غذا بخورند ، بهتر است از ۶ وعده غذا و به میزان کمتر در شبانه روز استفاده کنند و همیشه از مصرف زیاد غذا خودداری کنند و بکوشند از غذاهای فیبری و میوه جات استفاده کنند تا همیشه احسا سیری کرده و اشتهای آنها به غذا کمتر شود .
ورزش برای افراد دیابتی بسیار ضروری و حیاتی است و هرگز رژیم غذایی به تنهایی قادر نیست دیابتیها را کنترل کند . ورزشهای سبک و منظم روزانه افزون بر اینکه از قند خونشان می کاهد ، بافتهای عضلانی قلب و عروق و ریه ها و سیستم گوارشی را تقویت و نیرومند کرده و سبب افزایش عمر مفید این اعضا شده و مانع از رسوب چربی می شود .

 
برچسب ها:

دیابت

نظرات

نظر شما درباره این مطلب